Класична піраміда
При грі в "Класичну піраміду" слід керуватися "Загальними правилами піраміди", а також нижченаведеними правилами.
1. Мета гри
Першим (раніше суперника) набрати 71 або більше очок.
2. Використовувані кулі
Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п'ятнадцять білих (кольори слонової кістки) куль з номерами від 1-го до 15-ти, що використовуються як прицільні, і одна кольорова (переважно жовта) куля без номера, що використовується в як битка.
3. Початкове розміщення куль
Перед початковим ударом п'ятнадцять прицільних куль встановлюються у формі рівностороннього трикутника (піраміди) з вершиною на задній позначці столу та основою паралельно задньому борту. Кулі стають впритул один до одного в наступному порядку:
1-й ряд - 4;
2-й ряд - 5, 6;
3-й ряд - 7, 15, 8;
4-й ряд - 9, 14, 13, 10;
5-й ряд - 2, 1, 12, 11, 3.
Біток знаходиться в будинку.
4. Початковий удар (розбиття піраміди)
Початковий удар здійснюється з руки з дому відповідно до п.11 та п. 12 "Загальних правил піраміди".
5. Правила гри та ведення рахунку
5.1. За кожну правильно забиту прицільну кулю до поточного рахунку гравця додається кількість очок, що дорівнює його номеру, а за зіграну одиницю (туза) - 11 очок, таким чином, загальна сума очок - 130. До останньої прицільної кулі, що залишилася на столі, незалежно від його номера додається 10 очок.
5.2. Перед виконанням удару граючий повинен заздалегідь вказати конкретну прицільну кулю та лузу, в яку він має намір її зіграти. Замовлення адресується судді і має бути чітким та ясним. До удару замовлення може бути змінено та оголошено заново. Зміна замовлення під час удару не допускається.
5.3. При правильному зіграванні замовленої кулі всі кулі, що впали в лузи внаслідок удару, зараховуються.
5.4. Якщо в лузу впаде не замовлена прицільна куля, то її виставляють і гра продовжується на загальних підставах.
5.5. У разі падіння в лузу або вискакування за борт битка накладається штраф, після чого суперник, який вступає в гру, робить штрафний удар з руки з дому відповідно до п.21 "Загальних правил піраміди".
5.6. За кожне порушення з поточного рахунку порушника списується 5 очок, а до поточного рахунку суперника додається 5 очок.
5.7. Якщо кожен із гравців набирає по 70 очок, то остання забита прицільна куля виставляється на задню позначку. Право наступного удару визначається розіграшем, після чого гра триває з руки з дому і ведеться до забитої кулі або штрафу.
5.8. Будь-який удар (за винятком початкового) має завершитися у повній відповідності до п. 20 "Загальних правил піраміди". В іншому випадку - штраф.
Примітка: Під час проведення турнірів серед ветеранів цей пункт за рішенням організаторів змагань може бути скасований.
6. Виставлення куль
Всі неправильно забиті, не замовлені та вискочені прицільні кулі виставляються відповідно до п.25 "Загальних правил піраміди".