Одеса, вул. Тираспольська, 16 схема проїзду
наші телефони:
+38093 667-90-98, 726-57-59

Пул-дев'ятка (9-ball)

При грі в «Дев'ятку» слід керуватися «Спільними правилами пулу», а також нижченаведеними правилами: 

 

§1. Мета гри. 

Дев'ятка грається битком і дев'ятьма прицільними кулями з номерами від одиниці до дев'яти. При будь-якому ударі биток повинен торкнутися спочатку кулі з найменшим номером, однак куль не обов'язково забивати по порядку номерів. Якщо при правильному ударі в лузу падає будь-яка куля, то гравець залишається біля столу і продовжує гру доти, доки не здійснить промах, порушить правила або переможе, поклавши в лузу дев'ятку. Вступаючи в гру після промаху, партнер приймає позицію, що склалася на столі, проте після скоєння його суперником будь-якого порушення правил він має право грати з руки, встановивши биток у будь-якому місці столу. Оголошувати замовлення не потрібно. Матч закінчується після того, як один із гравців виграє задану кількість партій.

 

§2. Розташування куль. 

Прицільні кулі розставляють у формі ромба, при цьому одиниця розташовується у вершині ромба на задній позначці, дев'ятка - у центрі, а решта куль у довільному порядку впритул одна до одної. 

 

§3. Правильний початковий удар.

Початковий удар підпорядковується тим же правилам, що будь-який інший удар. Відмінність, однак, полягає в наступному: а) Гравець повинен потрапити по одиниці і при цьому або забити в лузу якийсь прицільний шар, або довести до борту, принаймні, чотири прицільні кулі. б) Якщо биток впав у лузу або вискочив за борт, а також якщо не виконані вимоги до початкового удару, то це є порушенням правил, при цьому суперник має право грати з руки з будь-якого місця столу. в) Якщо при виконанні початкового удару за борт вискакує прицільна куля, то це також є порушенням, і суперник, що вступає в гру, грає з руки з будь-якого місця столу. Прицільна куля при цьому не виставляється (виняток: якщо за борт вискакує дев'ятка, вона виставляється).

 

§4. Продовження гри. 

При виконанні удару, безпосередньо наступного за початковим, гравець має право на "пуш-аут". Якщо гравець при виконанні правильного початкового удару поклав у лузу хоча б одну прицільну кулю, він продовжує гру до промаху, порушення або перемоги в партії. Якщо гравець промахується або чинить порушення, то суперник, що вступає в гру, починає свою серію і в свою чергу продовжує гру до промаху, порушення або перемоги. Гра закінчується, якщо при правильному ударі забито дев'ятку або якщо одному з гравців зараховується поразка за серйозне порушення правил.

 

§5. Пуш-аут. 

Гравець, який виконує удар безпосередньо після правильного початкового удару, має право зіграти "пуш-аут", суть якого полягає в тому, щоб перемістити биток у більш вигідне становище з погляду подальшого розвитку партії. При виконанні "пуш-ауту" биток не обов'язково повинен торкнутися будь-якої кулі або дійти до борту, проте всі інші правила діють. Гравець повинен оголосити про свій намір зіграти "пуш-аут" до удару, інакше удар розглядається як звичайний. Будь-яка куля, забита при "пуш-ауті", не зараховується і залишається в лузі, за винятком дев'ятки. Після правильного "пуш-ауту" суперник, що вступає в гру, має право або прийняти позицію і зробити удар по битку, або поступитися ударом гравцю, який зіграв "пуш-аут". Якщо при виконанні початкового удару биток впав у лузу, то суперник, що вступає в гру, не має права на "пуш-аут".

 

§6. Гра після порушення. 

Якщо гравець чинить порушення, то його серія біля столу закінчується, а всі неправильно забиті кулі залишаються в лузах (за винятком виставляється дев'ятки). Суперник, що вступає в гру, отримує право на удар з руки, при цьому він може розташовувати биток у будь-якому місці столу. Декілька порушень, скоєних при виконанні одного удару, розглядаються як одне порушення.

 

§7. Промах по черговій кулі. 

Удар вважається неправильним, якщо перший дотик битка стався з кулею, номер якої не є найменшим на столі.

 

§8. Недоведення до борту. 

Удар вважається неправильним, якщо жодна з прицільних куль не забита в лузу, а після торкання прицільної кулі ні биток, ні якась із прицільних куль не доведена до борту.

 

§9. Удар із руки. 

При виконанні удару з руки гравець може розташовувати биток у будь-якому місці на ігровій поверхні столу, але не впритул до прицільної кулі. Він може змінити положення битка до удару.

 

§10. Прицільні кулі, що вискочили. 

Незабита куля вважається такою, що вискочила, якщо вона зупинилася де завгодно, але не на ігровій поверхні столу. Вискакуванняза борт прицільної кулі вважається порушенням. Прицільні кулі, що вискочили, не виставляються (за винятком дев'ятки), і гра триває.

 

§11. Три порушення поспіль. 

Якщо гравець порушує правила тричі поспіль під час виконання трьох послідовних ударів (без проміжних правильних ударів), то йому зараховується поразка у партії. Три порушення мають бути скоєні в одній партії. Між другим і третім порушенням має бути попередження.

 

§12. Серія. 

Серія починається з моменту отримання гравцем права на удар і закінчується разом з ударом, при виконанні якого він або промахується по лузі, або порушує правила, або перемагає, а також, якщо гравець порушує правила в перерві між ударами.

 

§13. Партія. 

Партія починається після того, як биток при виконанні початкового удару перетинає передню лінію. При цьому потрібно потрапити по одиниці. Партія завершується після того, як в результаті правильного удару забито дев'ятку, а також, якщо одному з гравців зараховано поразку.

Про клуб

Елітний більярдний клуб, в якому органічно поєднується відпочинок та спорт, комфорт та змагання, класична витриманість стилю та вишукана атмосфера респектабельності. Ми зуміли створити унікальну схильну до гри в більярд та спілкуванню обстановку, клуб для спокійного та водночас активного дозвілля, клуб для людей, які вміють відпочивати гідно і зі смаком, що цінують поєднання спортивного азарту, та елітного відпочинку.Статті про більярд