Одеса, вул. Тираспольська, 16 схема проїзду
наші телефони:
+38093 667-90-98, 726-57-59

Пул. Загальні правила

Ці правила є спільними для всіх видів пулу.


§1. Більярдне обладнання. 

   Всі описані нижче більярдні ігри повинні проводитися з використанням пуловських столів, куль та обладнання, що відповідають стандартам Всесвітньої асоціації пулу або BCA.

 

§2. Розташування. 

   При розміщенні куль повинен використовуватися трикутник, а передня куля повинна розташовуватися на задній позначці. Всі інші кулі повинні бути вишикувані за переднім і щільно притиснуті один до одного.

 

§3. Удар по битку. 

   Удар по битку слід завдавати лише наклейкою кия. Інакше оголошується фол.

 

§4. Промах по лузі. 

   Якщо гравець промахується при правильному ударі, тобто не забиває прицільну кулю, то його серія закінчується, і в гру вступає суперник.

 

§5. Розіграш початкового удару.

   При розіграші початкового удару використовується наступна процедура. Взявши по кулі однакового розміру та ваги (бажано два битки або, принаймні, дві не смугасті прицільні кулі) і розташувавши їх по різні боки від передньої позначки, гравці одночасно виконують удар з руки через передню лінію (з дому), посилаючи кулі до заднього борту та назад. 

   Перемагає гравець, чия куля зупинилася ближче до переднього борту. При цьому куля повинна торкнутися заднього борту принаймні один раз. Розіграш вважається автоматично програним, якщо:  

      (1) куля зайшла на половину суперника, 

      (2) не досяг заднього борту, 

      (3) впав у лузу, 

      (4) вискочив за борт, 

      (5) торкнувся довгого борту, 

      (6) зупинився у створі кутової лузи за губою переднього борту або 

      (7) торкнувся заднього борту двічі і більше. 

   Якщо правила порушили обидва суперники, або якщо суддя не може визначити, чия куля зупинилася ближче до переднього борту, то розіграш повторюється. 

 

§6. Початковий удар (Розбиття). 

   Право виконання початкового удару надається за результатами розіграшу чи жереба (розіграш проводиться обов'язково під час проведення офіційних змагань). Розіграш або жереб, що виграв, має право зробити початковий удар або поступитися його супернику. Введення битка в гру здійснюється ударом із руки з дому. При цьому прицільні кулі розставляють згідно з правилами кожної конкретної гри. Біток вважається введеним у гру після того, як він перетнув передню лінію внаслідок удару по ньому наклейкою кия. 

 

§7. Удар із руки з дому. 

   Удар з руки з дому виконується на початку гри та після падіння битка у лузу у спеціально обумовлених правилами кожної конкретної гри випадках. Учасник, що вступає в гру, може розташовувати биток у будь-якому місці будинку. Він може завдавати удару по будь-якій прицільній кулі, центр якої знаходиться поза домом (у тому числі і на передній лінії). Завдавати удару по прицільних кулях, що знаходяться в будинку, можна лише в тому випадку, якщо биток спочатку виходить з дому, а потім, ударившись об задній борт, повертається назад у будинок. Положення кулі визначається положенням її центру (або точки торкання кулі з ігровою поверхнею). До перетину передньої лінії биток не повинен зачіпати прицільні кулі, що розташовані в будинку. 

   Біток вважається введеним у гру після того, як він покинув межі будинку внаслідок удару по ньому наклейкою кия. Поки биток не введений у гру, його можна поправляти рукою, києм тощо. Однак будь-який дотик битка після введення його в гру тягне за собою фол.

 

§8. Гра з руки. 

   Якщо правила конкретної гри передбачають гру з руки після оголошення фолу, то суперник, що вступає в гру, може розташовувати биток у будь-якому місці на ігровій поверхні столу і робити удар по будь-якій прицільній кулі.

 

§9. Зіграні кулі. 

   Куля вважається зіграною (забитою), якщо в результаті правильного удару вона падає в лузу. Куля, що вискочила з лузи на ігрову поверхню столу, вважається не зіграною.

 

§10. Положення куль. 

    Положення кулі визначається положенням її нижньої точки (або центру).

 

§11. Торкання статі. 

    При виконанні удару принаймні одна нога граючого повинна стосуватися статі, в іншому випадку накладається штраф.

 

§12. Виконайте удар до зупинки куль. 

   Гравець карається фолом, якщо завдає удару до повної зупинки битка або будь-якої прицільної кулі, (куля, що обертається на місці, вважається рухомою.)

 

§13. Завершення удару. 

    Удар вважається завершеним лише після повної зупинки всіх куль на ігровій поверхні столу.

 

§14. Будинок та передня лінія. 

    Передня лінія не є частиною будинку. Тому якщо правила гри вимагають, щоб удар наносився по кулях поза домом, то прицільна куля, розташована точно на передній лінії, грається. Відповідно і биток при введенні в гру з дому (з руки через передню лінію) не слід ставити безпосередньо на передню лінію, а трохи ближче. 

 

§15. Загальне правило для всіх порушень.

   Хоча в конкретних більярдних іграх за те саме порушення можуть накладатися різні штрафи, для всіх порушень справедливо наступне загальне правило:

      (1) право удару переходить до суперника, 

      (2) жоден забитий шар не зараховується, і 

      (3) будь-яка куля (кулі) виставляються лише в тому випадку, якщо це передбачено правилами конкретної гри. 

 

§16. Промах по легальній кулі. 

   Удар вважається неправильним, якщо биток не торкнувся жодної з легальних (чергових) прицільних куль, тобто куль, перший дотик із якими передбачено правилами конкретної гри. Гра вбік від розташованої впритул до битка прицільної кулі не вважається за удар по цій кулі.

 

§17. Правильний удар. 

    Удар вважається правильним, якщо биток торкнувся спочатку легальної (чергової) прицільної кулі, а потім або 

      (1) одна з прицільних куль впала в лузу, або 

      (2) биток або будь-яка з прицільних куль доведена до борту. 

   Невиконання цих вимог спричиняє фол. 

 

§18. Падіння битка в лузу.

    Якщо при ударі биток падає в лузу, то оголошується фол.

 

§19. Заборона торкання куль. 

    За дотик під час гри будь-якої прицільної кулі або битка тілом, одягом, крейдою, машинкою, держаком кия і т.п. накладається штраф. Стосуватися битка можна лише наклейкою кия при виконанні правильного удару.

 

§20. Заборона подвійних ударів. 

    Якщо при виконанні удару наклейка кия стосується битка більше одного разу, а також якщо наклейка стосується битка, у той час як биток стосується (або після того, як биток вже торкнувся) прицільної кулі, то накладається штраф. Якщо ж впритул до битка розташовується якась нелегальна прицільна куля, то удар слід завдавати у бік від нього, інакше накладається штраф.

 

§21. Заборона поштовху. 

    Якщо гравець проштовхує биток вперед, затягуючи час контакту наклейки кия з битком невідповідно ударно-маховому руху, то накладається штраф.

 

§22. Правильний перескок. 

    При правильному перескоку удар повинен наноситися піднятим києм у верхню половину кулі. Однак будь-який кікс, тобто прослизання наклейки кия по поверхні битка, при виконанні перескоку штрафується. Виконання перескоку будь-якими іншими способами забороняється.

 

§23. Кулі, що вискочили. 

    Вискочили вважаються кулі, що зупинилися після удару поза ігрової поверхні столу (на пружному борту, на поручні, на підлозі і т. д.). Куля не вважається такою, що вискочила, якщо вона, ударившись об верхню частину пружного борту або поручня, самостійно повертається знову на ігрову поверхню, не зачепивши при цьому будь-який інший об'єкт, що не є стаціонарною приналежністю столу. (Якщо ж куля зачіпає будь-який предмет, що не є приналежністю столу, наприклад, освітлювальний прилад, крейда на борту або поручні і т. п., то він вважається вискочив, навіть якщо він після цього самостійно повертається на ігрову поверхню). У всіх лузних більярдних іграх удар, у результаті якого биток чи якийсь із прицільних куль вискакує за борт, штрафується. Всі прицільні кулі, що вискочили, виставляються після повної зупинки всіх куль на ігровій поверхні столу. Биток, що вискочив, вводиться в гру відповідно до правил кожної конкретної гри.

 

§24. Одночасне порушення кількох правил. 

    Якщо при виконанні удару порушено відразу нектільки правил, то гравець карається одним фолом, при цьому накладається найсуворіший штраф, передбачений за найгрубіше зі скоєних при ударі порушень.

 

§25. Мимовільне переміщення куль. 

   Якщо куля зміщується, скочується, повертається або ж якимось іншим способом рухається мимоволі, то його залишають там, де він зупиниться, і гра триває. Якщо куля, що зависла над лузою, залишається нерухомою протягом п'яти секунд і більше, а потім падає в лузу, то її слід відновити на колишньому місці і продовжити гру. Якщо при виконанні удару прицільна куля мимовільно падає в лузу до зіткнення з битком, то биток і прицільна куля відновлюють на вихідних позиціях, після чого повторюється удар. Так само роблять і при мимовільному зміщенні в момент удару будь-якої іншої прицільної кулі.

 

§26. Виставлення куль. 

   Якщо згідно з правилами будь-якої конкретної гри необхідно виставити одну або кілька куль, то після завершення удару вони розташовуються на поздовжній лінії наступним чином: кулю з найменшим номером ставлять на задню позначку, а решта в порядку зростання номерів розташовують один за одним у напрямку заднього борту. Якщо ж кулі, що знаходяться на столі, не дозволяють в точності виконати зазначену вимогу, то кулі, що виставляються, розташовують на поздовжній лінії якомога ближче до задньої позначки впритул до заважають прицільних куль, не зрушуючи їх. Якщо заважає биток, то кулі, що виставляються, розташовують якомога ближче до нього, але не впритул. 

   У випадку якщо для куль, що виставляються, не вистачає місця між задньою відміткою і заднім бортом, то кулі виставляють на продовженні поздовжньої лінії перед задньою відміткою (між задньою відміткою і центром) якомога ближче до неї, при цьому куля з найменшим номером повинна знаходитися спереду, решта в порядку зростання номерів розташовуються один за одним у бік задньої позначки. 

 

§27. Кулі, що впали разом із зіграними. 

    Якщо при виконанні правильного удару поряд із зіграним у лузи падають й інші прицільні кулі, то вони зараховуються відповідно до правил кожної конкретної гри. 

 

§28. Втручання стороннього.

    Якщо під час гри кулі починають рухатися внаслідок втручання сторонньої особи (безпосередньо або шляхом будь-якого впливу на гравця, що виконує удар), то їх повертають на вихідні позиції, і гра триває, причому штраф за це не накладається. Якщо гра є офіційною, то позицію відновлює суддя. Це правило слід застосовувати також за таких надзвичайних подій, як землетрус, ураган, падіння освітлювального приладу, аварія тощо. Якщо ж позицію відновити неможливо, то партія переграється, при цьому початковий удар робить той самий гравець.

>

   Справжнє правило, однак, не застосовується до гри «14+1 з продовженням», в якій одна партія складається з послідовних пірамід. Тому розіграш поточної піраміди переривається, і починається розіграш нової, у своїй право початкового удару визначається заново. Рахунок, однак, зберігається таким самим, яким він був на момент припинення партії. 

 

§29. Черговість початкового удару.

    Якщо зустріч проводиться до певної кількості перемог чи зіграних партій, то переможець кожної окремої партії робить перший удар у наступній. На розсуд організаторів змагань можливі такі варіанти:  

      (1) Гравці розбивають по черзі. 

      (2) Розбиває програв. 

      (3) Розбиває програвач по партіям. 

 

 

§30. Вступ у гру суперника.

   Якщо гравець не зміг правильно забити кулю в лузу або ж порушив правила, то в гру вступає суперник. Якщо правила не порушені, то суперник приймає позицію, що склалася на столі. 

 

§31. Куля на борту. 

    Удар по прицільній кулі, розташованій впритул до борту, повинен завершитися 

      (1) падінням однієї з прицільних куль у лузу або 

      (2) доведенням битка до борту, або 

      (3) доведенням даної прицільної кулі до іншого борту (з яким він спочатку не знаходився в контакті), або 

      (4) доведенням до борту іншої прицільної кулі. 

   Невиконання хоча б однієї з цих чотирьох вимог спричиняє фол. Факт торкання прицільною кулею борту має бути засвідчений суддею абоодним із гравців, про що має бути оголошено до удару. 

 

§32. Встановлення битка. 

    При грі з руки встановлення битка можна робити рукою або будь-якою частиною кия (включаючи наклейку). Після встановлення битка будь-який рух кия вперед, що супроводжується торканням битка, розглядається як початок удару.

 

§33. Втручання у гру суперника. 

    Якщо гравець відволікає свого суперника або втручається в його гру, це розглядається як порушення. Втручанням вважається завдання удару поза чергою, а також зміщення будь-якої кулі під час гри суперника. 

Про клуб

Елітний більярдний клуб, в якому органічно поєднується відпочинок та спорт, комфорт та змагання, класична витриманість стилю та вишукана атмосфера респектабельності. Ми зуміли створити унікальну схильну до гри в більярд та спілкуванню обстановку, клуб для спокійного та водночас активного дозвілля, клуб для людей, які вміють відпочивати гідно і зі смаком, що цінують поєднання спортивного азарту, та елітного відпочинку.Статті про більярд