Одеса, вул. Тираспольська, 16 схема проїзду
наші телефони:
+38093 667-90-98, 726-57-59

Гра Новус

Новус — це скандинавська гра, яка вперше з'явилася ще на початку XX століття. Латвійські та естонські моряки, відвідуючи місцеві англійські шинки, дуже часто грали в схожу гру. Потім за англійськими ескізами було виготовлено перші більярдні столи, які спочатку з'явилися у Ризі, Таллінні, Лієпаї та Вентспілсі. Гра «Новус» з кожним днем ​​все більше набувала популярності серед місцевих жителів Латвії та Естонії. В Естонії ж більярдну гру називали «Корона», а в Латвії вона мала назву «Новус». Перші столи для гри в скандинавський більярд були досить невеликими, приблизно 80 на 80 сантиметрів, але потім, розміри столу були збільшені, внаслідок вдосконалення самої гри, розмір столу становив метр на метр. Більярдна гра «Новус» була популярна як спортивне змагання у різних великих промислових організаціях та у багатьох навчальних закладах. Першим чемпіоном з гри в «Новус» став латвієць Албертс Раміньш.

Щоб виграти необхідно першим забити у будь-які чотири лузи усі свої фішки. Замість звичайних більярдних куль використовуються звані фішки, а стіл має квадратну форму. Необхідно першому забити за допомогою кию та битка всі свої фішки, які знаходяться на іншій стороні столу в будь-яку з чотирьох луз. Забивати потрібно по черзі. Перевага цієї гри в тому, що в неї можуть одночасно грати чотири гравці. Крім цього, більярдний стіл дуже компактний, легко складається та дуже компактний. У той же час схильний до транспортування, що в свою чергу дуже зручно.

Про клуб

Елітний більярдний клуб, в якому органічно поєднується відпочинок та спорт, комфорт та змагання, класична витриманість стилю та вишукана атмосфера респектабельності. Ми зуміли створити унікальну схильну до гри в більярд та спілкуванню обстановку, клуб для спокійного та водночас активного дозвілля, клуб для людей, які вміють відпочивати гідно і зі смаком, що цінують поєднання спортивного азарту, та елітного відпочинку.Статті про більярд